دو نوع انسان در این دنیا وجود دارند: کسانی که ورزش را به یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی خود تبدیل می کنند و آنهایی که این کار را نمی کنند.
وقتی مجرد هستید، می توانید انتخاب کنید جزء کدام دسته باشید بدون اینکه روی ذهنیت شما تأثیری داشته باشد، اما وقتی در یک رابطه هستید، همه چیز بسیار واضح می شود.
اگر فردی بسیار فعال هستید، خیلی خوب می دانید که چگونه شریک تنبل، می تواند مضر و مخرب انگیزه باشد. اراده‌ی شما هنگامی از بین می‌رود که بخاطر تنبلی شریکتان متوجه می‌شوید که از آخرین باری که به باشگاه رفته‌اید مدت زمان قابل توجهی می‌گذرد.
ترک یک عادت خوب بسیار راحتتر از ایجاد آن است، بنابراین نمی خواهید فردی که با شما در رابطه است، شما را تشویق کند که بهتر شوید؟ خب، این فقط یکی از دلایلی است که زوج‌هایی که با هم ورزش می کنند، در کنار هم می مانند.

در ادامه به بررسی این دلایل می‌پردازیم:

۱) می دانید هیچ کدام از شما وقتی می‌گوید دو ساعت باشگاه است، دروغ نمی گوید.

به جای اینکه عصبانی شوید که دوست پسر یا دوست دخترتان به مدت دو ساعت غیر قابل دسترس خواهد بود، او را تشویق می کنید. شما دقیقا می دانید که چه روزی شریک زندگی تان ورزش می‌کند و از صمیم قلب از او حمایت می کنید.

۲) همیشه کسی را دارید که به شما انگیزه بدهد.

شاید بخواهید به وزن ایده‌آل خود برسید و به کسی نیاز داشته باشید تا به شما کمک کند. خب، دوردست ها را نگردید چون فرد مورد نظر کنار شماست.

۳) عذاب وجدانی که تجربه می کنید وقتی ازسمت فرد دیگری به شما تحمیل شود، خیلی بدتر است.

می توانید هرچقدر می‌خواهید خودتان را گول بزنید، اما هیچوقت بیشتر از زمانی که پیشنهاد پارتنر خود برای ورزش کردن را رد می‌کنید، عذاب وجدان نخواهید داشت. می‌توانید کاملا منطقی خود را قانع کنید که ورزش نکنید، اما وقتی پای کس دیگری درمیان است، قضیه کاملا متفاوت است.

۴) عرق کردن قطعا به هیچ یک از شما حس انزجار نمی دهد.

در واقع، شما کم کم حس خوبی نسبت به آن پیدا می‌کنید.

۵) رژیم غذایی یکسانی دارید.

پخت و پز و بیرون غذا خوردن آسان است زیرا هردوی شما سالمترین و مغذی‌ترین گزینه ممکن را می خواهید.

۶) روزهای تقلب و پیچاندن دو برابر بیشتر خوش می‌گذرد.

ممکن است فکر کرده باشید که در باشگاه کاملا سربلند بوده‌اید، اما وقتی دو نفر شما مقابل یک بشقاب سیب‌زمینی و پنیر قرار می گیرید، هیچ کدام توانایی مقاومت ندارید. شما به همان اندازه که می خواهید، تحسین می شوید، چون دقیقا می دانید که روز بعد به باشگاه خواهید رفت.

۷) زندگی جنسی شما قطعا شیرین است.

نیاز به توضیح هست؟!!!

۸) به شیوه های مختلف به یکدیگر فشار می‌آورید.

چه از کلمات مثبت چه منفی برای تشویق کردن استفاده شود، نتیجه یکسان است. گاهی اوقات شما نیاز به فشار اضافی برای شروع یک کار هستید.

۹) بعد از تمرین احساس ناراحتی نمی‌کنید.

هیچ کدام از شما در مورد ظاهر فیزیکی خود بعد از یک ورزش پرعرق در باشگاه آگاه نیست. اهمیتی نمی‌دهید چه شکلی هستید، چون درواقع چیزی که زیر لباس‌های شماست اهمیت دارد.

۱۰) شریک زندگی شما برنامه روزانه‌تان را درک می‌کند و قدر آن را می‌داند.

شریک زندگی شما از اینکه بخواهید برنامه خود را در باشگاه انجام دهید ناراحت نمی شود. شما به یکدیگر احترام می گذارید و می‌دانید احتمالا شریک زندگی‌تان می خواهد ورزش خودش را انجام دهد.

 

 

دلایل دیگری نیز هست به شما ثابت می‌کند داشتن یک شریکِ همراه در ورزش، به دوام رابطه‌تان بسیار کمک می‌کند.

 

امروز به پارتنر خود پیشنهاد ورزش کردن بدهید و از داشتن رابطه ای شاد و پرانرژی لذت ببرید…

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه