بهتر است از پارچه هایی مثل ابریشم،پشم،پنبه و کتان استفاده کرد که عرق بدن را به خود جذب کند و دمای بدن را حفظ کند و باعث راحتی بیشتری باشد.  استفاده از لباس های ورزشی که از پارچه های طبیعی است راحت تر می باشد.

هنگامی که شما در حال ورزش هستید در عضلات خود احساس سوزش خواهید داشت که توسط اسید لاکتیک ایجاد می شود و بنابراین باعث درد عضلانی می شوید. هنگامی که از پارچه های فشرده استفاده می کنیم باعث می شود به جریان خون کمک کرده  و این بدان معنی نیست که باید لباس هایی را بپوشید که جریان خون شما را متوقف کند و  حرکات خود را محدود کنید که به شما کمک کند بهترین نتایج  را بدست آورید.

لباس های تناسب اندام باید راحت باشند، شما در این مدت عرق زیادی را صرف می کنید و حرکات تکراری زیادی انجام می دهید، بنابراین آخرین چیزی که نیاز دارید، شما نباید لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس ناراحتی داشته باشید در حالیکه در حال حرکت، پریدن، انجام فشارهای بالا، زومبا یا یوگا هستید؛ بهترین چیز این است که بر روی حرکات خود تمرکز  کنیم نه اینکه در لباس خود احساس ناراحتی داشته باشید و نتوانید تمرینات خود را انجام دهید.

پارچه های مورد استفاده در لباس ورزشی از پارچه های نازک با کیفیت مطلوب  می باشد زیرا لباس های ورزشی به طور مرتب شسته می شوند و پارچه های با کیفیت بالاتر اغلب پس از شستشو شکل خود را حفظ می کنند.

پارچه های ورزشی باید از موادی تشکیل شود که کمک کند تا در حین ورزش راحت بمانید، نوع پارچه مورد نیاز به شدت تمرین و فعالیت بستگی دارد. به عنوان مثال لباس یوگا باید از پارچه هایی با قابلیت کشش مناسب برای حرکت آسان استفاده کرد. لباس های ورزشی برای ورزش های فصلی در زمستان و در برف باید از پارچه های تنفسی با خواص عایقی بسیاری خوبی استفاده کرد.

نایلون یکی از محبوب ترین پارچه ها در لباس است زیرا از عرق کردن جلوگیری می کند  و می توان از این نوع پارچه در لباس های سوارکاری استفاده کرد.

پلی استر یک پارچه پلاستیکی است که با دوام، سبک وزن است همچنین از اشعه فرابنفش استفاده می کند و هنگام خیس شدن آن را گرم می کند، متأسفانه این ویژگی ضد باکتریال الیاف طبیعی را حفظ نمی کند.

پلی پروپیلن پارچه ای است که مقاوم در برابر آب می باشد، همچنین دارای کشش و انعطاف پذیر است.

بامبو پارچه ای بسیار عالی برای الیاف مصنوعی است و به طور طبیعی از عرق کردن،ضد باکتری و فوق العاده نرم است.

 

دیدگاه ها(01)

  1. بازخورد: 4 دلیل مهم برای انتخاب لباس ورزشی مناسب | کادولند : خرید لباس زنانه | پیراهن مجلسی | لباس ورزشی

ارسال دیدگاه