لباسهایی که برای ورزش می‌پوشید به اندازه‌ی بردن آب با خودتان اهمیت دارد. لباس کارایی‌های بسیاری دارد و مهم است که برای فعالیتی که انجام می دهید یا شرایطی که می‌خواهید در آن ورزش کنید، لباس مناسب انتخاب کنید.

با کمی آماده سازی، می توانید لباس مناسب برای تمرین خود را انتخاب کنید.

آب و هوا

اگر بیرون ورزش می‌کنید، باید آب و هوا را در نظر بگیرید. در آب و هوای گرم، لباس مناسب می تواند به پیش‌گیری از بیماری های مرتبط با گرما کمک کند.

لباس های راحتی به هوا اجازه خنک کردن بدن را می‌دهد و عرق را تبخیر می‌کند. به جای رنک‌های تیره، رنگ های روشن را  انتخاب کنید تا منعکس کننده اشعه های خورشید از بدن شما باشد.

 

در هوای سرد، با انتخاب لباس های چندلایه به راحتی می توانید هنگامی که گرمتان می‌شود لباس‌هایتان را دربیاورید و یا اگر بخاطر عرق کردن سردتان شد، لایه ها را اضافه کنید.
یک لایه پلی پروپیلن در تماس با بدنتان می‌تواند عرق را جذب کند، بنابراین وقتی عرقتان تبخیر می شود، احساس سرما نخواهید کرد.
لایه های بیرونی با منفذ برای جریان یافتن هوا همچنین می توانند به تنظیم دمای بدنتان در هوای سردتر کمک کنند.
ماسک صورت یا روسری می تواند ریه های شما را از هوای سرد محافظت کند، و با دستکش و جوراب های گرم می توانید از دست و پای خود محافظت کنید.

 

 

 

 

 

 

در هر دو نوع آب و هوا، حفاظت از سر ضروری است. در زمستان از کلاه گرم را برای پوشاندن سر خود استفاده کنید.
در ماه های گرم، با یک کلاه لبه‌دار رنگ روشن از آفتاب سوختگی و سردرد ناشی از نور خورشید جلوگیری کنید.

 

 

 

 

 

حرکت

برای فعالیت بدنی لباس‌های ورزشی یا لباس‌های راحتی انتخاب کنید، که آزادی عمل برای اینکه فعالیت‌هایتان را به‌درستی و آسانی انجام دهید.

برای مثال اگر شلوار جین بپوشید و سعی کنید حرکات کششی انجام دهید، نمی‌توانید به اندازه‌ی لباس‌های ورزشی مناسب بدن خود را بکشید.

 

 

 

 

 

اعتماد به نفس

شما مطمئناً مایل هستید لباس هایی را انتخاب کنید که به شما احساس اعتماد به نفس و شیک بودن بدهند. هرچه احساس بهتری نسبت به لباسی که می‌پوشید داشته باشید، بیشتر احتمال دارد که احساس رضایت نسبت به خود و دید مثبت نسبت به ورزش داشته باشید و ترغیب می‌شوید ورزش کردن را با لبخندی زیبا ادامه دهید.
طبق نظر شورای رئیس جمهوری آمریکا در زمینه ورزش و تناسب اندام، زنان آفریقایی-آمریکایی که احساس خوبی نسبت به ظاهرشان و لباس‌هایی که هنگام تمرین کردن می‌پوشند، در فعالیت های بدنی بیشتر شرکت می‌کنند.

 

 

خرید لبا‌س‌های ورزشی مناسب به شما انگیزه و اشتیاق لازم برای ورزش کردن و حفظ اندام خود را می‌دهد و همچنین به حفظ سلامتی شما هنگام ورزش کردن بسیار کمک می‌کند.

ورزش کردن احساس شادی، رضایت و انرژی فراوان را به شما تزریق می‌کند و تلاش برای به دست آوردن این هدف از راه‌های درست بسیار لذت‌بخش است.

 

دیدگاه ها(01)

  1. بازخورد: 4 دلیل مهم برای انتخاب لباس ورزشی مناسب | کادولند : خرید لباس زنانه | پیراهن مجلسی | لباس ورزشی

ارسال دیدگاه